TAI JI QUAN 太极拳

TAI JI QUAN

Cvičenie Yang Tai Ji Quan pod vedením majstra José Luis Serru, držiteľa 6. duanu vo wu-shu a doktora čínskej tradičnej medicíny.
Športova hala, Prokofievova ul. 2, Bratislava Informácie: 0907745042 (slovensky), 0915509482 (španielsky,anglicky). Cvičí sa podľa ROZVRHU.

 

Tajči patrí medzi najpopulárnejšie cvičenia v Číne a je jedným z najrozšírenejších tradičných čínskych bojových umení vo svete.Tajči sú pomalé a harmonické pohyby, pri ktorých koncentrovaná ale uvoľnená myseľ zabezpečuje správne držanie tela, dýchanie, podporuje zdravie a duševnú pohodu.

Cvičíme tradičný štýl yang, ktorý je najrozšírenejším tajči štýlom vo svete. Držiteľom línie a pokračovateľom štýlu je majster Yang Jun – 6.generácia Yang Tai ji Quan rodiny Yang, priamy potomok Yang Lučana, zakladateľa a tvorcu yang štýlu.

Majster José Luis Serra (Barcelona 1961) je osobným žiakom majstra Yang Jun. Majster José Luis Serra, držiteľ 6. duanu vo wu-shu, žije od konca roku 2009 na Slovensku a tradičné čínske bojové umenia vyučuje od roku 1985. Je doktorom čínskej tradičnej medicíny, doktorom chiropraxie a posturológie.

Pod záštitou majstra prináša, šíri a podporuje rozvoj tradičného štýlu yang na Slovensku.